Molnár Flóra csúcsokat akar dönteni

Idén az országos bajnokságon legyőzted Hosszú Katinkát. Mennyire motivál és mennyire jelent terhet , hogy sokan úgy hivatkoznak rád , mint  az „Iron Lady ” hazai legyőzője?

Plusz motivációt jelent, bár Katinkának nem ezek voltak a fő versenyszámai. Igazából rajtam kívül is legyőzték már itthon, de azért jól esik. Motiváció szempontjából azért nem jelent hátrányt.

Hogyan tekintesz a Budapesti világbajnokságra?

Mondhatjuk, hogy ez életem versenye, de még fiatal vagyok és sokáig szeretnék versenyezni. De nagyon nagy várakozással tekintek a világbajnokságra. Várom, hogy hazai közönség előtt szerepeljek. Különleges érzés lesz, a magyar szurkolók pedig sokkal nagyobb motivációt adnak.

Az országos bajnokságon három aranyérmet nyertél,a világbajnokságon mégis két versenyszámban indulsz? Miért nem állsz rajthoz 50 méter mellen is?

Nem nekem volt a legjobb időm Sztankovics Anna két tizeddel jobbat úszott tavaly. A 32,1-es idő nem számít túl jónak világszinten, így felesleges lett volna elindulnom ebben a számban is.

Korábban 50 gyorson voltál a hazai legjobb, ám már 50 méter pillangón is országos rekordot úsztál. Melyik versenyszámban érzed jobbnak az esélyeidet?

Korábban az 50 gyors jobban ment, de idén a pillangón is fejlődtem. Mindkét versenyszámban ugyanolyan jónak érzem magam, szerintem ugyanannyi esélyem van mindkettőben.

Milyen eredménnyel és időeredménnyel lennél elégedett a világbajnokságon?

Egyéni rekordok – mindkét távon szeretném megúszni a legjobbamat. Konkrétan időeredményt nem szeretnék mondani.

Áprilisban jelentetted be, hogy Amerikában folytatod a tanulmányaidat, ezek szerint a jó ideig a budapesti lesz az utolsó hazai versenyed?

Nem, az országos bajnokságokra haza fogok jönni és továbbra is a Délzalai Vízmű SE színeiben indulok.

Kanizsán ennek örülni fognak. Nem tudom mondták-e, hogy mennyien szurkoltak neked az olimpia alatt is a városban?

Igen nagyon sokan írtak, gratuláltak, és mondták, hogy milyen hangulat volt mikor a korábbi versenyeken úsztam.